MODLITBOVÝ DEŇ K ÚCTE PANNY MÁRIE,

Prejsť na obsah
Modlitbové dni k úcte
Matky všetkých národov
Prečo modlitbové dni?
Od roku 1997 – rok po oficiálnom uznaní titulu – sa každoročne v rôznych krajinách sveta konajú modlitbové dni k úcte Panny Márie, Ženy a Matky všetkých národov.

 
Tieto modlitbové dni sa konajú iba preto, že si to Panna Mária výslovne žiada. Prosí o to, pretože jej to dáva možnosť rozdávať milosti, ktoré by inak nemohla dať.
Aká rozhodujúca je pri tom naša spoluprácasa jasne ukazuje aj  pri iných mariánskych zjaveniach ako napríklad v Rue du Bac, Lurdoch, vo Fatime, Akite a pod.
 

V Amsterdame Panna Mária prosí: „Starajte sa o to, aby sa každý rok okolo tohto trónu, pri tomto obraze zhromažďovali národy.“
Znie to tak nenáročne, takmer až príliš ľahko. Sotva by niekto od takéhoto „jednoduchého zhromaždenia“ očakával niečo výnimočné, iba že by poznal Sväté písmo a vedel, že Boh často skrze celkom jednoduché prostriedky koná veľké zázraky. Alebo to už zažil na jednom z takýchto modlitbových dní.
 Panna Mária hovorí o „veľkej milosti“, ktorú môže skrze modlitbové dni darovať. Každému chce darovať milosť vykúpenia a pokoja a uchrániť nás pred skazou, nešťastím a vojnou. Ukazuje, že toto je jej od Boha darované povolanie: byť matkou všetkých ľudí a Matkou všetkých národov.

Pozývame vás:
MODLITBOVÝ DEŇ K ÚCTE MATKY VŠETKÝCH NÁRODOV
sobota, 15. február 2020
MENU
LINKS
Návrat na obsah